WPISZ SŁOWA KLUCZOWE

Główny Księgowy (k/m)

Istniejemy od 1995 roku i zatrudniamy ponad 160 pracowników. Jesteśmy polskim producentem i międzynarodowym dystrybutorem specjalistycznych materiałów budowlanych. Nasze marki to Corotop - folie i membrany dachowe, Secco – artykuły chemii budowlanej i Rednet – m.in. siatki podtynkowe z włókna szklanego.

Do naszej centrali w Chrząstowicach, k. Opola, szukamy osoby (k/m) na stanowisko:

Miejsce pracy: Chrząstowice k. Opola
Zadania:
  • Organizowanie i nadzorowanie pracy 8-osobowego zespołu realizującego zadania dla 3 spółek z Grupy Kapitałowej w obszarze księgowym, podatkowym, budżetowym
  • Odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe ewidencjonowanie operacji w systemie księgowym
  • Sprawdzanie pod kątem podatkowym i formalno-rachunkowym dokumentów i zapisów księgowych zgodnie z ustawami o rachunkowości, o podatku dochodowym oraz podatku od towarów i usług
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczania WNT/WDT oraz importu usług,
  • Nadzorowanie prowadzenia rozliczeń magazynowych i produkcyjnych
  • Kalkulowanie rezerw i rozliczeń międzyokresowych kosztów
  • Nadzór nad sporządzaniem deklaracji podatkowych i statystycznych
  • Nadzór nad ewidencją środków trwałych i rozliczanie podatku od nieruchomości
  • Sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych (jednostkowych i skonsolidowanych) jako jednostka dominująca
  • Ustalanie zasad i dokumentacja cen transferowych
  • Współudział w budżetowaniu Spółek
  • Współpraca z podmiotami zewnętrznymi tj. audytem, bankami, Administracją Skarbową
Oczekujemy:
  • Wieloletniego doświadczenia w obszarze finansowo-księgowym, w tym kilkuletniego na stanowisku kierowniczym w firmie produkcyjno-handlowej
  • Pełnej wiedzy z zakresu nomenklatury JPK
  • Mile widziany certyfikat MF w zakresie rachunkowości
  • Biegłej obsługi MS Office
  • Komunikatywnej znajomości j. angielskiego lub niemieckiego (mile widziane)
Oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Ciekawą i pełna wyzwań pracę na prestiżowym stanowisku
  • Zgrany zespół współpracowników i pomoc we wdrożeniu do samodzielnej pracy ze strony osoby odchodzącej ze stanowiska
  • Benefity pozapłacowe, w tym dofinansowanie prywatnej opieki medycznej, zniżki przy zakupie karty Multisport i możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach