WPISZ SŁOWA KLUCZOWE

Główny Księgowy (m/k)

Dla naszego Partnera – międzynarodowej firmy zarządzającej inwestycjami w sektorze energii słonecznej – poszukujemy obecnie Kandydatki lub Kandydata na stanowisku:

Miejsce pracy: Warszawa
Czym będziesz się zajmować:
  • Odpowiedzialność za proces migracji księgowości z zewnętrznego biura księgowego do wewnętrznego działu,
  • Dostosowanie istniejących procedur i procesów księgowych do najlepszych standardów,
  • Udział w stworzeniu wewnętrznego działu księgowości,
  • Zarządzanie i planowanie pracy zespołu księgowego,
  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami według polskich oraz międzynarodowych standardów rachunkowości (MSSF),
  • Nadzór nad systemem księgowości, sprawozdawczości finansowej oraz rozliczeń podatkowych,
  • Analiza procesów księgowych i organizacyjnych oraz inicjowanie działań w zakresie ich usprawniania,
  • Udział w raportowaniu finansowym, w tym sporządzenie sprawozdań wg PAS i MSSF,
  • Zarządzanie płynnością finansową i ryzykiem kursu walutowego,
  • Przygotowywanie danych finansowych niezbędnych do zawierania umów kredytowych, polis ubezpieczeniowych oraz innych umów,
  • Analizowanie płatności bieżących oraz stanu środków pieniężnych na kontach firmy oraz wydawanie dyspozycji płatniczych,
  • Raportowanie do instytucji zewnętrznych,
  • Codzienna współpraca z innymi działami na różnych poziomach struktury organizacyjnej,
  • Kontakt z audytorami oraz instytucjami zewnętrznymi.
Czego oczekujemy:
  • Wykształcenia wyższego kierunkowego (finanse, rachunkowość),
  • Co najmniej 10 lat doświadczenia w księgowości,
  • Co najmniej trzyletniego doświadczenia w roli głównego księgowego lub zastępcy głównego księgowego w dużym podmiocie,
  • Mile widziane doświadczenie w spółce giełdowej lub spółce portfelowej funduszu private equity,
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie dobrym,
  • Bardzo dobrej znajomości zasad rachunkowości, przepisów prawa podatkowego oraz MSSF,
  • Umiejętności zarządzania zespołem,
  • Bardzo dobrej znajomości systemów finansowo-księgowych,
  • Umiejętności sporządzania sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych,
  • Mile widziane: umiejętność sporządzania dokumentacji cen transferowych, raportowania MDR,
  • Zdolności analitycznych, zorganizowania i dbałości o szczegóły,
  • Umiejętności obsługi pakietu MS Office.
Co możemy Ci zaoferować:
  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do kompetencji oraz system premiowy,
  • Ambitne wyzwania wynikające z budowania działu księgowego oraz wdrożenia skutecznego systemu księgowego,
  • Możliwość tworzenia oraz wdrażania własnych rozwiązań biznesowych w dziedzinie księgowości,
  • Ścieżka kariery oparta na kulturze wzrostu wraz z organizacją,
  • Elastyczny grafik oparty na zadaniowym trybie pracy,
  • Szczera i otwarta komunikacja.
Twoja aplikacja będzie nieważna i Twoje dane nie będą przetwarzane, jeśli nie wysłałeś jej przez formularz H4H lub nie zamieściłeś w treści dokumentów aplikacyjnych obowiązującej obecnie zgody:

"Zgadzam się na przetwarzanie przesłanych danych osobowych dla potrzeb rekrutacji na wybrane stanowisko przez H4H Recruitment. " Dodatkowo, jeśli chcesz, aby Twoje CV zostało rozpatrzone przez nas w kolejnych procesach rekrutacyjnych, wówczas umieść w swojej aplikacji kolejną "Zgadzam się na przetwarzanie przez H4H Recruitment moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym dla celów przyszłych rekrutacji prowadzonych przez H4H Recruitment". Możesz sprawdzić losy swojej aplikacji, dokonać zmiany swoich danych oraz cofnąć udzieloną zgodę wysyłając e-mail na adres: biuro@h4h.com.pl, co nie ma wypływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed cofnięciem zgody.

Podobne oferty

Omega Security Sp. z o.o.

mazowieckie / Warszawa

nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych; znajomość polskiej ustawy o rachunkowości oraz prawa podatkowego. prowadzenie i nadzór ksiąg rachunkowych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości i przepisami podatkowymi kontrola prawidłowości...

SZCZEGÓŁY

SYLVA

pomorskie / Wiele

Oczekujemy: min. 3-5 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku Głównego Księgowego wykształcenie z zakresu finansów, ekonomii lub rachunkowości, umiejętność zarządzania podległym zespołem, doskonałe zdolności organizacyjne i interpersonalne...

SZCZEGÓŁY

Brand Distribution Group

podlaskie / Białystok

Zadania: Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego Sporządzanie i samodzielnie zatwierdzanie deklaracji VAT, CIT Prowadzenie ewidencji środków trwałych Czynności związane z...